
Ми вирішили поділитися з Вами деякими порадами як тваринкам пережити спеку.
1) Змінюйте графік прогулянок.
Влітку вигул потрібно перенести на максимально ранній ранковий і пізній вечірній час. Найкраще гуляти з 6.00 до 7.30. Увечері вирушайте на прогулянку після 20:00.
2) Скорочуйте час денної прогулянки.
Якщо без виходу на вулицю вдень у важливих собачих справах не обійтися, стежте за тим, щоб прогулянка не тривала довше 10-15 хвилин. Уникайте активних ігор із собакою на сонці.
3) Не змушуйте їсти.
Якщо собака вранці та ввечері відмовляється від їжі, не годуйте її насильно кормом і не пропонуйте тільки ласощі. Влітку вашого улюбленця можна перевести з дворазового на одноразове харчування, виключивши з раціону важку їжу. Або годувати, як і раніше, двічі на день, але зменшивши порцію.
4)Ще більше води.
У мисці завжди повинна бути прохолодна вода. Ветеринари радять у особливо спекотні дні ставити миски з водою у кількох кімнатах, щоб був доступ до прохолодної рідини. Завжди беремо на прогулянку з собою воду та ємність, звідки вихованець може попити під час прогулянки.
5) Не стрижіть налисо.
Довгошерстних собак влітку стригти потрібно, але не дуже коротко. Чим менше у вихованця вовни, тим більший ризик отримати рак шкіри від впливу ультрафіолету.
6) Килимки-виручалки.
Слідкуйте, щоб удома собака не лежала під холодним кондиціонером, вентилятором або на холодному кахлі. Це загрожує циститом. Існують спеціальні охолоджуючі килимки, матраци, що тримають прохолоду від 6 годин до 3 днів.
7) Жарко? Одягайте!
Короткошерстні та лисі собаки страждають від спеки сильніше, тому що швидше перегріваються на сонці. Якщо дуже потрібно зводити їх кудись вдень, надягайте на них легкі комбінезончики або жилети, косинки і нагрудники.
Якщо не зможете носити маленького вихованця на руках, подбайте про взуття: розпечений асфальт для них вкрай неприємний. Великим породам у спеку не надягайте тісні намордники. Собака не зможе нормально дихати, висунувши язик, через що може перегрітися та отримати сонячний удар. Терморегуляція відбувається через язик та пащу.
А ВИ ЯК ДОПОМАГАЄТЕ врятуватися
вихованцям від спеки?
