
Чи потрібно водити кішок до грумера – думка ветеринарів про грумінг.
Грумінг – це не тільки стрижка. Це цілий комплекс гігієнічних процедур, спрямованих на догляд за шкірою та вовною вихованця.
Відвідувати грумера власнику кішки не слід так само часто, як власникам довгошерстих порід собак.
Але в деяких випадках, при проблемній шкірі у тварини або надто довгої пухнастої вовни, без фахівця не обійтися. Тим не менш, ветеринарні лікарі мають з цього приводу свою думку.
За домашніми улюбленцями необхідно доглядати. І догляд полягає не лише в організації правильного харчування. Важливо правильно організувати догляд за шкірою та шерстю улюбленця, щоб уникнути проблем надалі.
Для того, щоб доглядати за шерстю кішки, не обов’язково відвідувати салон або викликати фахівця. Можна впоратися у домашніх умовах. Але в деяких випадках без майстра не обійтися. Водити кішку до грумера необхідно у таких випадках:
•Занадто густа та щільна шерсть. Якщо кішка проживає в умовах жаркого клімату і при цьому має густу, довгу вовну з підшерстком, їй ставати занадто спекотно. У більшості кішок організм погано адаптований до виведення зайвого тепла, що призводить до перегріву. У випадках, коли знизити температуру навколишнього середовища немає можливості, тварина краще підстригти в салоні або ветеринарній клініці, яка має подібну послугу.
•Перед процедурами та плановими операціями. Деякі маніпуляції вимагають видалення вовни з певних ділянок тіла. Наприклад, при оперативних втручаннях проводиться видалення вовни в місці запланованого розрізу.
•При захворюваннях шкіри, під час лікування яких потрібний вільний доступ до поверхні. Серйозні шкірні патології часто вимагають комплексного рішення. Тварині можуть призначатися як препарати для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування. Наявність густої та довгої вовни у кішки перешкоджає нормальному розподілу засобу по поверхні, відповідно, знижується і корисна дія. Примітно, що у разі проводити стрижку тварини рекомендується у ветеринарної клініці силами лікарів, а чи не грумерів.
•Якщо тварина має довгу вовну і при вилизуванні заковтує занадто багато волосків. Проблема зі скупченням кульок, що утворилися з шерсті в шлунку, знайома багатьом власника довгошерстих порід кішок. Нагромаджуючись у травному тракті, трихобезоари можуть викликати подразнення шлунково-кишкового тракту, провокуючи блювання. У ускладнених випадках трихобезоари можуть стати причиною закупорки кишечника.
Відвідувати грумера слід і в тому випадку, якщо власник не може повноцінно доглядати за шкірою улюбленця та шерстим покривом. Відсутність часу для постійного повноцінного вичісування улюбленця – часті відсутності будинку, нестача часу чи бажання. У таких випадках відвідування фахівця грумера бажано.
Приводьте своїх улюбленців до нас в KIT&PES
Ми працюємо для вас кожного дня: З 10-00 До 19-00
Київ. Харківське шосе, 190 приміщення 743. 1й поверх.
info@kit-pes.kiev.ua +38(097)037-62-01 +38(097)728-11-33 +38(050)986-14-03